Amacımız:

“Malzemenin en doğru şekilde işlenmesi, üretim becerilerinin, tasarım estetiği ile birleştirilerek, ürüne dönüştürülmesi sürecinde, uzun yıllar sonunda elde ettiği deneyimini sürekli geliştirerek, armatür ürünleri ve volanlarında uluslararası bir marka olmak”

Tarihçe: 

1978 – Binali Doğan tarafından şahıs firması olarak Dolapdere – İstanbul’da kuruldu.
1988 – Kâğıthane’de ki kendi yerine taşındı.
1992 – Kurumlaşmak adına bir aile şirketi olarak Anonim Şirket olma kararı alındı.
2006 – Büyüyen makine parkuru ve çalışan sayısı sebebiyle bu günkü adresi olan SELİMPAŞA’da, kendi fabrika binasına taşındı.
2007 – İSO TÜV belgelerini alarak yeniden yapılanmaya gitti. 

Genel Tanıtım:

SELİMPAŞA yeni san bölgesindeki yaklaşık 2500 m2 kapalı alana sahip tesisimizde çeşitli makine parkuru, dinamik kadro ve yüksek kapasite, modern yönetim teknikleriyle armatür ve vana parçaları imalatı yapılmaktadır. Uzman insan kaynakları ve teknolojik üretim kaynakları sebebiyle VOLAN üreticileri arasında piyasaların lider kuruluşudur. Sektörün dar bir tasarım alanına sahip olmasına rağmen 17 adet patentli ürünü, 5 adet Endüstriyel tasarıma sahip olarak TÜV-CERT EN ISO 9001:2000 kalite güvencesi altında 5 yıl garantili üretim yapan yegâne kuruluştur. Tesisimiz, en saf biçimde ayrıştırılmış külçe çinko (Zn) ‘dan Zamak 5 formülasyonu yapabilmektedir. Tasarımlarımız çerçevesinde oluşturulan kalıplar sayesinde metal enjeksiyon makinelerinde şekillendirme yapılmaktadır. Almanya’dan getirilen polisaj ve parlatma makineleri ile hassas yüzey işlemleri ve piyasaların en kaliteli kimyasal markaları kullanılarak galvano – kaplama işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede 5 yıl garanti verebilecek koruma kalınlıkları oluşturulur. Malzemelerin yapısı gereği cam veya yumurta hassasiyeti gösteren yüzeyler bu itinalı işlemler sonrasında aynı
dikkatle kalite kontrol sonrası silinerek ambalajlanır. Ambalajlama yöntemimiz sebebiyle ürünler korozyona ve titreşim, aktarma nedeniyle oluşabilecek yüzey çizilmelerine karşı uzun süre korunarak dayanabilmektedir. AR-GE’ye vermiş olduğumuz önem sebebiyle 2007 yılında kendi ihtiyacımızı karşılamak amacıyla tasarlayıp imal etmiş olduğumuz yüzey işleme makinesi TUBİTAK tarafından ekonomik destek görmüştür. Çevreye zarar vermemek adına arıtma tesisi kurup katı atıklar için de İSTAÇ’la çalışmaktayız. Sürdürülebilir gelişme ve kalite adına yatırımlar devam etmekte olup yeni bir adım olarak Almanya’dan ilk polisaj Robotu ithal edilerek çalışmalarımıza katılmıştır. Tesisimiz bitmiş ürün olarak kromlu lüks vana (Ankastre) imalatını genişleterek piyasanın en büyük sıhhı tesisat üreticileri ve uygulayıcı firmalarına satış yapmaktadır. Zamak’dan imal edilmiş volanlar ve ankastre vana parçaları ihraç eden tek firma olması da gurur kaynağımızdır. Bu sebeple değerli personelimize, tedarikçilerimize ve müşterilerimize güven ve destekleri için teşekkür ederiz.